Forum Wrocław
Skąd bierze się kurz? - Wersja do druku

+- Forum Wrocław (https://www.forumwroclaw.com.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-10.html)
+--- Dział: Hyde Park (/forum-11.html)
+--- Wątek: Skąd bierze się kurz? (/thread-403.html)



Skąd bierze się kurz? - Neto - Wczoraj 04:04 PM

Odkurzam i ścieram meble co kilka dni, a mimo to kurz ciągle wraca. Skąd on się bierze?


RE: Skąd bierze się kurz? - Nidi - Wczoraj 04:05 PM

Artykuł https://allergoff.pl/artykuly/sklad-kurzu-domowego-co-tak-naprawde-jest-w-tej-szarej-warstwie-na-meblach/ wyjaśnia, że kurz pochodzi zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza mieszkania. Część cząstek przynosimy na butach, ubraniach i włosach. Duża część powstaje jednak w samym domu. Codziennie tracimy martwe komórki naskórka, z tkanin uwalniają się mikroskopijne włókna, a do tego dochodzą włosy, sierść zwierząt oraz różne drobne cząstki unoszące się w powietrzu. Nawet zwykłe korzystanie z pościeli, koców czy ubrań powoduje uwalnianie kolejnych składników kurzu, dlatego jego całkowite wyeliminowanie jest praktycznie niemożliwe.