Forum Wrocław
Kiedy najlepiej jechać w Tatry na pierwszy raz? - Wersja do druku

+- Forum Wrocław (https://www.forumwroclaw.com.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-10.html)
+--- Dział: Hyde Park (/forum-11.html)
+--- Wątek: Kiedy najlepiej jechać w Tatry na pierwszy raz? (/thread-404.html)



Kiedy najlepiej jechać w Tatry na pierwszy raz? - Nidi - Dzisiaj 07:00 PM

Dzień dobry! Sprawa jest tego rodzaju, że planuję swój pierwszy wyjazd w Tatry. Kiedy najlepiej się tam wybrać, żeby nie trafić na największe tłumy i trudne warunki?


RE: Kiedy najlepiej jechać w Tatry na pierwszy raz? - Retes - Dzisiaj 07:00 PM

Na pierwszy wyjazd zdecydowanie lepiej unikać lipca i sierpnia, bo wtedy jest najwięcej turystów, korków i kolejek. Autor artykułu https://ecotatry-hotel.pl/blog/pierwszy-wyjazd-w-tatry-poradnik-dla-poczatkujacych-turystow/ opublikowanego na stronie internetowej zdecydowanie poleca raczej czerwiec, wrzesień albo kwiecień. Szczególnie wrzesień wypada bardzo dobrze, bo pogoda jest stabilna, a szlaki są znacznie mniej zatłoczone. Dzięki temu łatwiej skupić się na samych górach, a nie na tłumach.